دکتر صدیقه آذری

متخصص زنان و زایمان


سندرم تخمدان پلی کیستیک-قسمت آخر

اولین قدم در درمان بیماران با تخمدان پلی کیستیک کاهش وزن است که بعد از آن دراکثریت این افراد تخمک گذاری منظم می شود و موهای زاید جدید ایجاد نمی شود. و حتی بسیاری بدون نیاز به درمان بیشتر باردار می شوند.

درمان چاقی :
ورزش نکردن مرتب و روزانه ، انجام فعالیتهای نشسته و مصرف کالری بیش از نیاز، موجب تجمع چربی در نواحی از بدن می شود از جمله در ناحیه شکم ، باسن و پهلوها ، پستانها ، بازوها و حتی در صورت و ... میشود. بخصوص تجمع چربی در ناحیه شکمی در خانمها شانس دیابت و عوارض عروقی را افزایش می دهد.

این بافت چربی، برای بدن یک انبار انرژی است و بدن مازاد نیاز خود را در آن ذخیره می کندو در مواقع نیاز از آن برداشت می کند.پس باید کاری کرد که بدن نیازمند انرژی بافت چربی شود.

دریافت کالری کمتر و ورزش کردن ، راه رسیدن به این مقصود است. که برای بسیاری از بیماران بسیار سخت می باشد. چرا که تهیه غذای جدا از سفره خانواده همیشه مقدور نمی باشد. و از سویی گذاشتن وقت کافی برای ورزش کردن همیشه برای بیماران غیر عملی است.

- روش دیگر برداشتن بافت چربی با جراحی است که عوارض مربوط به جراحی مانند عفونت و عوارض ناشی از بیهوشی است .

- بستن کمربند شوک کننده مورد سوال بسیاری از بیماران است که متاسفانه نتایج زیادی از آن مشاهده نشده است. یا بسیاری از افراد در مورد استفاده از تردمیل سوال می کنند که لازم به ذکر است استفاده صحیح از این وسیله بسیار مهم است که در صورت عدم رعایت می تواند خطراتی برای ستون فقرات کمری و یا زانوها باشد و باید زیر نظر افراد متخصص در مراکز بدنسازی استفاده شود.

- طی سالیان اخیر روشهایی مانند لیپوساکشن رایج شده است که خود نیز عوارض مربوط به بیهوشی و آمبولی چربی و عفونت را دارد.


آدرس مطب : تهران ، شهرک غرب ، بلوار دادمان ، خیابان فلامک ، نبش چهاراه زرافشان ، کوچه هفتم ، کلینیک آفرنگ
تلفن : 88563201 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
چگونه نوجوان ما دوران بلبخش دوم مقالاتویروس نقص سیستم ایمنی اچ ایا شما تخمدان پلی کیستیبلوغ در دخترانبانوان ایرانی با سندرم تتخمدان پلی کیستیک ، از کوتخمدان پلی کیستیک ،شایعتمطالب و مقالاتآدرس مطبصفحه اصلیمراقبت از بارداریکتابچه دوران بارداریگام به گام در هر سه ماههبارداری پرخطرسلامتی و باروری زناناختلالات کف لگنروش های تشخیصی و جراحی کمسندرم تخمدان پلی کیستیکپیامهای کاربرانسایتهای دیگرسوالات پزشکی