دکتر صدیقه آذری

متخصص زنان و زایمان


فیلم مراحل تکامل جنین در 10 تا 14 هفته

نوک انگشتان و ناخنها در حال تشکیل شدن هستند و چشمها و گوشها در محل اصلی خود قرار می گیرند بنابراین فرزندتان می تواند نکاه کند و شکلک در بیاورد.از هفته دهم ، فرزندتان وارد مرحله تکامل جنینی می شود.ساختارهای صورت مشخص می شود و جوانه های دندانی نیز تشکیل می شوند.

طی هفته های آینده ، بافتها و ارکانهایش به سرعت رشد و تکامل می یابند.پرده های موجود بین انگشتان دست و پایش از بین می رود ، و ناخنها و نوک انگشتانش نیز نمو کامل می شود . فرزند شما می تواند مشتش را باز و بسته کند و پنجه پایش را حرکت دهد.به خاطر تکامل عضلات و رفلکسهایش می تواند اندامهایش را حرکت داده و در واقع به شکم شما لگد بزند.اگر فرزند اولتان است مکن است تا 18 الی 20 هفته لرزش ها و حرکاتش را احساس نکنید.

از طریق پوست نازکش ، ارگانهای حیاتی و عملکردی اش قابل روئیت است ، شامل مغز در حال رشد ، سیستم عصبی ، روده ها و کبد که بعد از ناپدید شدن کیسه زرده ، گلبولهای قرمزش را تولید می کند.هم اکنون ، بند ناف به شدت کار می کند . یک ورید نافی ، خون حاوی اکسیژن و مواد غذایی را به بچه حمل می کند و دو شریان نافی خون را از او دور می کنند.

در حوالی 12 هفته ، کلیه ها شروع به تولید ادرار می کنند که فرزندتان آن را به درون مایع آمنیو دفع می کند.سپس او مایع ر ا بلعیده و پروسه مجدد آغاز می شود.تا هفته 14،چشمها و گوشهای فرزند شما در محل اصلی خود قرار گرفته و او می تواند نگاه کند، اخم کند و شکلک دربیاورد.شما هم اکنون وارد سه ماهه دوم بارداری می شوید که بیشتر مادران می گویند بهترین احساس را دارند.
بر روی لینک زیر کلیک کنید منتظر بمانید تا فیلم پخش شود:
http://www.babycenter.com/2_inside-pregnancy-weeks-10-to-14_10308108.bc

نسخه لاتین متن فیلم :

At ten weeks and barely the size of a kumquat, your baby is entering the fetal stage of development.
His facial features are defined, and his tooth buds are forming.
Over the next weeks, his tissues and organs will rapidly grow and mature.

The webbing is gone between his fingers and toes, and his nails and fingerprints are developing. Your baby can open and close his fists and curl his toes.

Thanks to his developing muscles and reflexes, he's now moving his limbs and kicking up a storm. If this is your first baby, though, you likely won't feel his flutters until 18 to 20 weeks.

Through translucent skin, his vital organs are visible and functioning, including his growing brain, nervous system, intestines, and liver, which is making red blood cells in place of the disappearing yolk sac.

The umbilical cord is working hard now. One vein delivers oxygen and nutrient-rich blood to your baby. Two arteries then carry the blood away.

Around week 12, the kidneys have begun producing urine, which your baby will soon start excreting into the amniotic fluid. He'll swallow the fluid, and the process will begin again.

By week 14, your baby's eyes and ears have moved into place, and he can squint, frown, and grimace.
You're now beginning the second trimester of pregnancy, which many women say is when they feel their best.


آدرس مطب : تهران ، شهرک غرب ، بلوار دادمان ، خیابان فلامک ، نبش چهاراه زرافشان ، کوچه هفتم ، کلینیک آفرنگ
تلفن : 88563201 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مطالب و مقالاتچگونه نوجوان ما دوران بلبخش دوم مقالاتویروس نقص سیستم ایمنی اچ ایا شما تخمدان پلی کیستیبلوغ در دخترانبانوان ایرانی با سندرم تتخمدان پلی کیستیک ، از کوتخمدان پلی کیستیک ،شایعتآدرس مطبصفحه اصلیمراقبت از بارداریکتابچه دوران بارداریگام به گام در هر سه ماههبارداری پرخطرسلامتی و باروری زناناختلالات کف لگنروش های تشخیصی و جراحی کمسندرم تخمدان پلی کیستیکپیامهای کاربرانسایتهای دیگرسوالات پزشکی