دکتر صدیقه آذری

متخصص زنان و زایمان


فیلم مراحل تکامل جنین در 28 تا 37 هفته

شما و فرزندتان با یکدیگر،آخرین سه ماهه تان را شروع می کنید .در هفته 28 ،فرزندتان بیش از یک کیلو وزن می گیرد.و وزنش بیش از سه برابر وزنش بین حالا و زمان تولدش می شود. و لایه ای از چربی میسازد که او را در خرج از شکم شما گرم نگاه دارد. اسکلت او سخت می شود.استخوانهای سرش هنوز به هم متصل نشده اند که به او اجازه می دهند تا هنگام عبور سر از کانال زایمانی مختصری بر روهم بلغزند.

میلیاردها سلول عصبی در حال تکامل در مغز جنین هستند و اتصالات اصلی می سازد که به او در یادگیری در محیط داخل و خارج شکم کمک میکنند.فرزندتان چشمانش را هم اکنون باز می کند و نوری را که از طریق شکمتان می گذرد می بیند.او همچنین می تواند بشنود پس با او حرف بزنید یا برایش آواز بخوانید.

همچنانکه به روز زایمان نزدیک می شوید او ذرات کمی از ورنیکس کازئوزا (ماده چرب پنیری)، روی کل بدنش را می پوشاند و پوستش را از مایع آمنیون که در آن شناور است محافظت می کند.فرزندتان مقداری از این ذرات را با مواد مترشحه اش مانند ادرار می خورد،و از طریق لوله گوارش او می گذرد تا باعث حرکات اولیه روده اش شود

در هفته 37 ، پوست فرزندتان صورتی و نرم است .هم اکنون به جای یک غریبه چروکیده ،بیشتر شبیه یک بچه می شود.او تقریبا حدود مقدار اندکی وزن می گیرد.او هم اکنون به عنوان یک بچه کامل رسیده در نظر گرفته می شود.

در آماده شدن برای زایمان،بیشتر بچه ها طوری می چرخند که سرشان پایین قرار می گیرد.فرزندتان در حالیکه سرش در لگن شما آرام گرفته ،به همین صورت مانده ، همچنانکه او آماده می شود تا به دنیا سلام کندشما و فرزندتان با یکدیگر،آخرین سه ماهه تان را شروع می کنید .در هفته 28 ،فرزندتان بیش از یک کیلو وزن می گیرد.و وزنش بیش از سه برابر وزنش بین حالا و زمان تولدش می شود. و لایه ای از چربی میسازد که او را در خرج از شکم شما گرم نگاه دارد.

اسکلت او سخت می شود.استخوانهای سرش هنوز به هم متصل نشده اند که به او اجازه می دهند تا هنگام عبور سر از کانال زایمانی مختصری بر روهم بلغزند.میلیاردها سلول عصبی در حال تکامل در مغز جنین هستند و اتصالات اصلی می سازد که به او در یادگیری در محیط داخل و خارج شکم کمک میکنند.فرزندتان چشمانش را هم اکنون باز می کند و نوری را که از طریق شکمتان می گذرد می بیند.او همچنین می تواند بشنود پس با او حرف بزنید یا برایش آواز بخوانید.

همچنانکه به روز زایمان نزدیک می شوید او ذرات کمی از ورنیکس کازئوزا (ماده چرب پنیری)، روی کل بدنش را می پوشاند و پوستش را از مایع آمنیون که در آن شناور است محافظت می کند.فرزندتان مقداری از این ذرات را با مواد مترشحه اش مانند ادرار می خورد،و از طریق لوله گوارش او می گذرد تا باعث حرکات اولیه روده اش شود

در هفته 37 ، پوست فرزندتان صورتی و نرم است .هم اکنون به جای یک غریبه چروکیده ،بیشتر شبیه یک بچه می شود.او تقریبا حدود مقدار اندکی وزن می گیرد.او هم اکنون به عنوان یک بچه کامل رسیده در نظر گرفته می شود.

در آماده شدن برای زایمان،بیشتر بچه ها طوری می چرخند که سرشان پایین قرار می گیرد.فرزندتان در حالیکه سرش در لگن شما آرام گرفته ،به همین صورت مانده ، همچنانکه او آماده می شود تا به دنیا سلام کند

برای دیدن فیلم مربوطه روی لینک زیر کلیک کنید:
http://www.babycenter.com/2_inside-pregnancy-weeks-28-to-37_3658874.bcr

نسخه لاتین فیلم :

Narrator: You and your baby are beginning your last trimester together. At 28 weeks, your baby weighs just over 2 pounds. He'll more than triple his weight between now and birth, and build a layer of fat that will help keep him warm outside the womb.

Your baby's skeleton is hardening. The bones in his head have not yet fused together, which will allow them to slightly overlap as his head passes through the snug space of the birth canal.

Billions of neurons have developed and are firing in your baby's brain, creating essential connections that will help him learn in and outside the womb.

Your baby can open his eyes now and see the light that filters through your womb. He can hear, too, so go ahead and talk or sing to your baby.

As your due date nears, your baby will shed small bits of vernix caseosa, the white "cheesy" substance that covers his entire body and protects his skin from the amniotic fluid he's floating in. Your baby swallows some of these bits, along with other secretions, which pass through his digestive system to become his first bowel movement.

At 37 weeks, your baby's skin is pink and soft. He's looking less like a wrinkled alien and more like a baby. He's gaining nearly one ounce a day and weighs about 6 pounds. He's now considered full-term.

In preparation for birth, most babies will turn so their head is facing downward. Your baby will stay that way, head resting in your pelvic area, as he gets ready to greet the world.


آدرس مطب : تهران ، شهرک غرب ، بلوار دادمان ، خیابان فلامک ، نبش چهاراه زرافشان ، کوچه هفتم ، کلینیک آفرنگ
تلفن : 88563201 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بلوغ در دخترانبانوان ایرانی با سندرم تتخمدان پلی کیستیک ، از کوتخمدان پلی کیستیک ،شایعتمطالب و مقالاتچگونه نوجوان ما دوران بلبخش دوم مقالاتویروس نقص سیستم ایمنی اچ ایا شما تخمدان پلی کیستیآدرس مطبصفحه اصلیمراقبت از بارداریکتابچه دوران بارداریگام به گام در هر سه ماههبارداری پرخطرسلامتی و باروری زناناختلالات کف لگنروش های تشخیصی و جراحی کمسندرم تخمدان پلی کیستیکپیامهای کاربرانسایتهای دیگرسوالات پزشکی