دکتر صدیقه آذری

متخصص زنان و زایمان


ام آر آی و افتراق بین منبع بروز سرطان

طبق مطالعات جدید MRI می تواند بین سرطان پوشش داخلی رحم و دهانه رحم افتراق ایجادکند حتی زمانی که بیوپسی قادر نیست بین این دو افتراق بدهد .

پژوهشگران معتقدند استفاده از این روشمی تواند در روند درمانی بیماران موثر باشد.،نتایج این مطالعه حاکی از آن بود که استفاده از MRI در 79 درصد موارد محل بروز سرطان را بدرستی شناسایی می کند و نسبت به انجام بیوپسی تواناتر است.

سرطان پوشش داخلی رحم و دهانه رحم 2 مورد از سرطانهای شایع در زنان هستند که در 3 درصد موارد روشهای تشخیصی موجود مانند بیوپسی نمی تواند منبع آنها را شناسایی و بین آنها افتراق حاصل کنند.

تشخیص منبع بروز سرطان می تواند در روند درمانی بیماران موثر باشد و میزان جراحیهای بی مورد را کاهش دهد. میزان حساسیت و اختصاصیت این روش در تشخیص سرطان دهانه رحم 80 و 88 درصد تخمین زده شد.این نتایج نشان می دهد که شاید در آینده ای نزدیک MRI بتواند در این زمینه جایگزین روشهای تشخیصی موجود شود.


آدرس مطب : تهران ، شهرک غرب ، بلوار دادمان ، خیابان فلامک ، نبش چهاراه زرافشان ، کوچه هفتم ، کلینیک آفرنگ
تلفن : 88563201 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بانوان ایرانی با سندرم تتخمدان پلی کیستیک ، از کوتخمدان پلی کیستیک ،شایعتمطالب و مقالاتچگونه نوجوان ما دوران بلبخش دوم مقالاتویروس نقص سیستم ایمنی اچ ایا شما تخمدان پلی کیستیبلوغ در دخترانآدرس مطبصفحه اصلیمراقبت از بارداریکتابچه دوران بارداریگام به گام در هر سه ماههبارداری پرخطرسلامتی و باروری زناناختلالات کف لگنروش های تشخیصی و جراحی کمسندرم تخمدان پلی کیستیکپیامهای کاربرانسایتهای دیگرسوالات پزشکی